Su Politikaları Derneği 2016 Yılı Faaliyet Raporu

 

Su Politikaları Derneği’nin 2016 2016 Yılı Faaliyet Raporu  Yayınlandı . Raporun Sunumunda Başkan Dursun Yıldız aşağıdaki açıklaması yer alıyor

SUNUM

Derneğimiz 2015 yılı Temmuz ayında kurulduktan sonra 2016 yılına kadar faaliyetlerimiz için  kurumsal yapımızı güçlendirmek, ilgili kişi kurum ve kuruluşlarla ilişkilerimizi geliştirmek ve yapılacak olanları planlamak  için çaba gösterdik

Bu arada bir uluslararası konferansı da organize ettik.

Bu  altyapı  ile derneğimiz 2016 yılına girdikten sonra faaliyetlerini arttırdı. Ulusal, uluslararası kurs, konferans, panel, staj programları gibi etkinliklerin yanısıra çeşitli konularda raporlar hazırladı  ve proje çalışmaları gerçekleştirdi. 

2016 yılı boyunca gerçekleştirdiğimiz bu faaliyetlerimizi görsel ağırlıklı olarak hazırladığımız  bu raporla  bilgilerinize sunuyoruz. Bu faaliyetlerimize katkıda bulunan tüm üyelerimize,akademisyenlerimize, diğer kişi kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimizi sunuyorum

 2017 yılı boyunca planlanmış çalışmalarımızın yanısıra kuruluşta belirlediğimiz ULUSLARARASI BİLGİ ANALİZ MERKEZİ VE EĞİTİM ENSTİTÜSÜ’ hedefimize yönelik olarak  faaliyetlerimizin artarak süreceğini belirtiyoruz.

Saygılarımızla

Dursun YILDIZ

Başkan

10 Ocak 2017 -Ankara

 

Raporu indirmek için lütfen tıklayınız

SPD FAALİYET RAPORU 2016

 


  • gplus
  • pinterest

Yazar

Dursun Yıldız

dursun.yildiz@hidropolitikakademi.org

Hidropolitik Uzmanı
İnşaat Mühendisi ve Su Politikaları Uzmanı

1958 yılında Samsun’da doğan Dursun YILDIZ ,İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra DSİ Genel Müdürlüğünde çalışmaya başladı Bu dönemde Hollanda ve ABD de lisansüstü mesleki teknik eğitim ve uygulama programlarına katıldı. ATAUM’da “AB Temel Eğitimi ve “Uluslararası İlişkiler Uzmanlık “Programlarını izledi. Hacettepe Üniversitesi Hidropolitik ve Stratejik Araştırma Merkezinde Su Politikaları alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.DSİ’ de Teknik Araştırma ve İçmesuyu Dairesi Başkanlıkların da Şube Müdürlüğü ve Daire Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu dönem içinde Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi ve Hacettepe Üniversitesi Hidropolitik ve Stratejik Araştırma Merkezinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders verdi..2007 yılında DSİ’den emekliye ayrıldı

Dursun YILDIZ Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nın (UMAG Araştırmacı Gazetecilik Eğitim Programında Su ve Enerji Politikaları alanında 8 yıldır su ve enerji politikaları konusunda konferanslar vermektedir.
TMMOB ve İnşaat Mühendisleri Odasında çeşitli dönemlerde yönetim kurulu üyeliği ve ikinci başkanlık görevlerinde de bulunan Dursun YILDIZ ‘ın mesleki,teknik,teknopolitik ve hidropolitik alanlarında yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış çok sayıda teknik rapor ,bildiri ve makaleleri ve 12 adet rapor ve kitabı vardır.
Dursun YILDIZ Türkiye Ziraatçiler Derneği tarafından Su Politikaları konusundaki araştırmaları nedeniyle “2008 yılı Başarı Ödülü’ne” layık görülmüştür.
Topraksuenerji çalışma grubu üyesi ve TEMA Bilim Kurulu Üyesi ,Sulama Kooperatifleri Merkez Birliği Danışmanı,Sulama Birliği Derneği danışmanı olan Dursun YILDIZ halen kendi Mühendislik ve Müşavirlik firmasını yürütmektedir.

Leave a comment