SPD Kıbrıs Amerikan Üniversitesi için  Modern Sera Raporu hazırladı

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) KKTC’nin Dipkarpaz bölgesinde üniversiteye tahsis edilmiş olan bir arazi üzerinde bir Eğitim ve Araştırma Serası kurulması için Su Politikaları Derneğine (SPD) başvurmuş ve Derneğin bu alandaki bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak istediğini belirtmiştir.
Sözkonusu talep SPD tarafından kabul edilmiş ve raporun SPD’nin Hidropolitik Akademi Merkezi ve Proje ve Danışmanlık Merkezi tarafından hazırlanarak KAÜ’ne sunulmasına karar verilmiştir.
Bu rapor KAÜ’nün sözkonusu talebi üzerine SPD Proje ve Danışmanlık Merkezi ve Hidropolitik Akademi Merkezi tarafından hazırlanmıştır. Raporun Kıbrıs Amerikan Üniversitesinin bu alanda başlattığı çalışmalara ve KKTC’nin tarımın gelişmesine katkıda bulunacağını umut ediyoruz. 24 Nisan 2018 Ankara
Saygılarımızla
Dursun Yıldız
Başkan

Rapora ulaşmak için tıklayınız

KAÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA SERASI RAPORU


  • gplus
  • pinterest

Yazar

Dursun Yıldız

dursun.yildiz@hidropolitikakademi.org

Hidropolitik Uzmanı
İnşaat Mühendisi ve Su Politikaları Uzmanı

1958 yılında Samsun’da doğan Dursun YILDIZ ,İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra DSİ Genel Müdürlüğünde çalışmaya başladı Bu dönemde Hollanda ve ABD de lisansüstü mesleki teknik eğitim ve uygulama programlarına katıldı. ATAUM’da “AB Temel Eğitimi ve “Uluslararası İlişkiler Uzmanlık “Programlarını izledi. Hacettepe Üniversitesi Hidropolitik ve Stratejik Araştırma Merkezinde Su Politikaları alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.DSİ’ de Teknik Araştırma ve İçmesuyu Dairesi Başkanlıkların da Şube Müdürlüğü ve Daire Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu dönem içinde Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi ve Hacettepe Üniversitesi Hidropolitik ve Stratejik Araştırma Merkezinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders verdi..2007 yılında DSİ’den emekliye ayrıldı

Dursun YILDIZ Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nın (UMAG Araştırmacı Gazetecilik Eğitim Programında Su ve Enerji Politikaları alanında 8 yıldır su ve enerji politikaları konusunda konferanslar vermektedir.
TMMOB ve İnşaat Mühendisleri Odasında çeşitli dönemlerde yönetim kurulu üyeliği ve ikinci başkanlık görevlerinde de bulunan Dursun YILDIZ ‘ın mesleki,teknik,teknopolitik ve hidropolitik alanlarında yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış çok sayıda teknik rapor ,bildiri ve makaleleri ve 12 adet rapor ve kitabı vardır.
Dursun YILDIZ Türkiye Ziraatçiler Derneği tarafından Su Politikaları konusundaki araştırmaları nedeniyle “2008 yılı Başarı Ödülü’ne” layık görülmüştür.
Topraksuenerji çalışma grubu üyesi ve TEMA Bilim Kurulu Üyesi ,Sulama Kooperatifleri Merkez Birliği Danışmanı,Sulama Birliği Derneği danışmanı olan Dursun YILDIZ halen kendi Mühendislik ve Müşavirlik firmasını yürütmektedir.

Leave a comment