Hidropolitik Akademi Üyesi Prof. Dr. Neşet Orhan Baykan’ı kaybettik

HPA- Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Hidropolitik Akademi üyelerinden  Prof. Dr. Neşet Orhan Baykan 26 10 207 tarihinde vefat etti. Uzun dönemdir süren rahatsızlığına rağmen çalışmalarına ısrarla devam eden Prof. Baykan,  geçen hafta rahatsızlanarak İzmir’de hastaneye kaldırılmıştı. Durumu gün geçtikçe ağırlaşan Prof. Dr. Baykan bugün yaşama veda etti.

Hidropolitik Akademi  Başkanı Dursun Yıldız   Prof Baykan’ın vefatı üzerine  “HPA Yönetim Kurulu üyesi 9 Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Doğan Yaşar vasıtası ile merhum hocamızın sağlık durumu ile ilgili bilgileri alıyorduk. Son dönemde tedavisi için İzmir’e taşınmışlardı. Bugün de vefat ettiği haberini aldık.Akademimizin çok aktif ve özverili bir üyesini kaybettik . Dürüst onurlu ve çalışkan bir bilim adamını kaybettik. Çok üzgünüz. Ailesinin, yakınlarının, bilim camiasının hepimizin başı sağolsun. Kendisini daima saygı ve rahmetle anacağız ve çok arayacağız” açıklamasını yaptı.

Su Kaynakları Mühendisliği alanında DSİ de yaptığı başlangıcı daha sonra kısa bir dönem için özel sektörde sonra da  üniversitede sürdürerek ve birçok projenin  ve bilimsel  çalışmanın altına imza atarak  tamamlayan Prof. Dr. Neşet Orhan Baykan’ın Cenazesi  27 Ekim Cuma Günü  Cuma Namazını müteakip Buca 9 Eylül Kurtuluş Camiinden kaldırılarak Buca Kaynaklar Mezarlığına defnedilecektir.

Prof Dr. Neşet Orhan Baykan son olarak 14-15 Ekim 2016 tarihlerinde  Pamukkale Üniversitesi,Hidropolitik Akademi İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi ve DESKİ nin katılımlarıyla Pamukkale Üniversitesinde düzenlenen Konferans-Sempozyum-Panel ve Gezi etkinliğini  büyük bir gayret ve özveri ile gerçekleştirmişti.

 

HPA News

 

 


  • gplus
  • pinterest

Yazar

Leave a comment