Dursun Yıldız Kazakistan Ulusal TV Kanalına Orta Asya Su Sorunlarını anlattı

 

11 Ekim 2017

Hidropolitik Akademi Başkanı Dursun Yıldız Kazakistan Ulusal TV kanalının “Orta Asya’nın Su Sorunları “ konusunda yaptığı bir belgesel için açıklamalar yaptı.

Belgesel için yapılacak olan çekimi Kazakistan’ın Ankara Büyükelçiliği koordine etti. Dursun Yıldız Kazakistan Büyükelçiliğinin daveti ile  gerçekleşen ropörtajın çekimi için Kazakistan’dan gelen teknik ekibe  yaklaşık 1 saat boyunca açıklamalarda bulundu .

10 Ekim 2017 tarihinde Kazakistan’ın Ankara Büyükelçiliğinde yapılan çekimin Kazakistan ulusal kanalı tarafından hazırlanmakta olan “Orta Asya’da Su Sorunları “ belgeseli için kullanılacağı açıklandı. Belgesel yapımcıları sınıraşan sular konusunda Türkiye’nin çok deneyimli bir ülke olduğunu belirterek bu deneyimden Orta Asya’da sınıraşan suların yönetimi konusunda  yararlanmak istediklerini belirtti.

Yapılan çekimden sonra belgesel yapımcıları,Hidropolitik Akademi Başkanı Dursun Yıldız’ın Orta Asya ülkelerinde teknik incelemeler yaparak Orta Asya Su Sorunları üzerine kitaplar yazdığını bildiklerini ifade ettiler. Bu nedenle HPA Başkanı Dursun Yıldız tarafından  sözkonusu belgesel için yapılan açıklamaların  çok objektif olduğunu  ve bölge açısından çok yararlı olacağını düşündüklerini belirttiler.

Kazakistan Büyükelçiliği yetkilileri çekim sonrasında Hidropolitik Akademi Başkanı Dursun Yıldız’a katkıları için teşekkür ederek belgesel çekimleri tamamlanıp yayına girdiğinde Akademi’yi haberdar edeceklerin belirttiler.

Belgesel çekimi öncesinde Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi tarafından da kabul edilen Dursun Yıldız ve HPA Yönetim Kurulu üyesi Ertuğrul Keskin, Sn Büyükelçiye  Kazakistan’ın su kaynakları konusunda geliştirdikleri projeler konusunda kısa açıklamalarda bulundular.

HPA News

 

 


  • gplus
  • pinterest

Yazar

Leave a comment