1.Su Zirvesi ve Su ve Su Teknolojileri  Fuarı Sona Erdi

 

2 Ekim 2017

Ankara’da düzenlenen 1.Su Zirvesi ve Su ve Su Teknolojileri  Fuarı , su kaynaklarının sürdürülebilir bir şekilde kullanılması, su tasarrufunun sağlanması, atık suların arıtımının ve geri dönüşümünün son teknoloji ve gelişmelerini aynı platformda bir araya getirdi.

Fuarda suyun verimli  kullanılması, su tasarrufunun sağlanması, atık su arıtımı ve suyun yeniden kullanımı için gerekli olan tüm altyapı ve teknolojiler sergilendi.

Temiz suya erişim için yenilikçi  çözümlerin de yer aldığı  Fuar ve Zirveye DSİ Genel Müdürlüğü,Belediyeler, Sular İdareleri Genel Müdürlükleri Kamu ve Ticari Kuruluşlar,Dernek, Vakıf ve Sivil Toplum Kuruluşları katıldı

Su Politikaları Derneği de 1. Su Zirvesi ve Su ve Su Teknolojileri  Fuarına katılarak  fuarda dernek faaliyetleri konusunda açıklamalar yaptı.

 

Dursun Yıldız ve SPD Yöneticileri Hatay Su ( HATSU) ve Muğla Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürleri ile görüş alışverişinde bulundu

28 Eylül 1 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşen  Fuar ve 1 Su Zirvesinde  Su Politikaları Derneği uzmanları  Verimli ve Planlı Su Kullanımı,İklim Değişiminin Su Kaynakları üzerindeki etkisi, Su Sorunları ve Teknolojik ilerleme, Atıksu Arıtımı Teknolojileri ve suyun yeniden kullanımı,Zebra Midye tehdidi  gibi konularda  açıklamalar yaptılar.

Su Politikaları Derneği Başkanı Dursun Yıldız,Başkan Yardımcısı Hasan Tahsin Keskin ve Sayman Ertuğrul Keskin  bazı yerel Yönetimlerin Su ve Kanalizasyon İdarelerinin açtıkları standları ziyaret etti. Dursun Yıldız ve diğer yönetim kurulu üyeleri Hatay, Muğla illeri  SKİ Genel Müdürleriyle su yönetiminde karşılaşılan sorunlar ve su hizmetleri özelleştirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundular.

SPD standını ziyaret eden kişi ve kurum yöneticilerine de dernek faaliyetleri, Su Yasası,Yeni Su Yönetimi Paradigması gibi konularda  açıklamalar yapan SPD yöneticileri bu ziyaretçilere derneğin tanıtım dosyası,rapor ve yayınlarını da sundular.

HPA News 


  • gplus
  • pinterest

Yazar

Leave a comment